APAK AKADEMİ
Eğitimcilerimiz

Mustafa APAK

1966 yılı Nazilli doğumludur....DEÜ Tıp Fakültesi 1990 mezunudur....17 yıl Acil Servis hekimliği yapmıştır.Uzun yıllar hastane yöneticiliği yapmıştır..28 yıldır  İşyeri Hekimliği ve özel hekimlik yapmaktadır...Apak OSGB ve Apakakademi  kurucusudur.İlkyardım Eğitimi Eğiticisi ,Turizm Hekimi,Kurum Afet Planı hazırlayıcısı,ISO 9001 Kalite Yönetimi ve  ISO 19001 Kalite ve Çevre Denetçisidir...Profesyonel Yaşam Koçluğu belgesi bulunmaktadır....Bir dönem İZMİRSPOR kulübü kayyım heyeti başkanlığında bulunmuştur.Halen Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Başkanlığı,DEÜ Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği başkanlığı yapmaktadır...

 

Apak Akademi Eğitimci

Ali Ragıp SAVURAN

A sınıfı iş güvenliği uzmanı ve Apak Osgb mesul müdürlüğü yapmaktadır. Özellikle havacılık sektöründe; Fine Kinney metodu ile risk analizi hazırlama, havacılığa özel iş güvenliği eğitimleri (kabin, kokpit, teknik, yer destek, dispech, kontuvar, operasyon vb.) hazırlamış ve havayollarının ISG süreçlerine adapte ederek havacılık iş güvenliğinde farklılık yaratmıştır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve uluslararası havacılık otoritelerinin regulasyonları da dikkate alarak havacılık sektörüne iş güvenliği hizmetini halen vermektedir.

 

Apak Akademi Eğitimci

Seren AKINCI ÖZDURULMUŞ

1980 yılında Manisa’da doğmuştur. Fatih Anadolu Lisesi’nin ardından Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2002 yılında, Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans’ını 2005 yılında tamamlamıştır. Halen Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Sporda Psikososyal Alanlar’da doktora eğitimine devam etmekte; motivasyonel iklim üzerine doktora tezini yazmaktadır. Alanın en önemli kitaplarından olan Foundations of Sport and Exercise Psychology kitabının çevirmenlerindendir. Türk Psikooglar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Apak Akademi Eğitimci

Figen ÖNDER 

01.04.1970 Karabük doğumluyum.İlk,orta ve lise eğitimimi Antalya’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi 1987-1991 yılları arasında İ.T.Ü Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum.Termodinamik ana bilimdalı üzerine yaptığım eğitimim doğrultusunda 1991-2013 yılları arasında sırayla proses mühendisliğinden başlayarak en son AR-GE Müdürlüğü ile proses hayatı içinde yer aldım.2013  yılından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe A Sınıfı  İş Güvenlik Uzmanlığı yanısıra Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve eğitimini aldığım Mühendislik dalım gereği yine 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği ana dökümanlarından biri olan Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlama Uzmanlığı yapmaktayım.Ayrıca son 1 yıldır Çasgem  eğitimcisiyim.Patlamadan Korunma Dökümanı Hazırlama ve Yüksekte çalışma,Yatay ve Dikey yaşam hatları kurulumu ,K.K.D hakkında eğitimler vermekteyim.

 

Apak Akademi Eğitimci

Banu TURASAN

1978 Nazilli doğumludur. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde, Yüksek lisansını ise Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına İzmir Vali Kutlu Aktaş Huzurevinde mesul müdür olarak başlamıştır. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi başhemşire yardımcısı olarak görev almış ve sırasıyla İzmir İl sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı, İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Kalite birimi ve İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Eğitim Biriminde görev yapmıştır.

 

Merve OTÇEKEN AKIN

Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünü (%100) burslu bitirmesi ardından, İstanbul Bilim Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümünü ‘’Obezitesi olan ve olmayan 14-17 yaş aralığındaki ergenlerin ruhsal süreçlerinin beden algısı, beslenme alışkanlıkları yönünden incelenmesi’’ isimli teziyle uzmanlık derecesi almıştır. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nde Prof. Dr. Kültegin Ögel ile ‘’ Ergenlerde madde ve alkol Bağımlılığı’’ önleyici eğitim programlarında 3 yıl süre ile eğitici eğitmen olarak görev almış, EuropaNostra Ödüllü Kültür Karıncaları projesinin uzun dönem koodinatörlüğü ve eğitmenliğini sürdürmüş .’’ Çocuk ve ergenlerde kültür sanat ile yaratıcılık geliştirme atölyeleri’’ yapmıştır. Türk Psikologlar Derneği’nin vermiş olduğu 60 saatlik ‘’ Ayrılık, Kayıp ve Yas ile Terapötik Çalışma’’ eğitimi tamamlamış. 2 yıl devam eden Doç. Dr. Hanna Nita Scherler ile “Gestalt Eğitimi” ‘ni tamamlaması ardından, Gestalt ile grup terapisi deneyim sürecinden geçmiştir. Kasım 2013’ten bu yana Uzm. Psk. Yavuz Erten ile bireysel terapi sürecinden geçmektedir. 

PAYE (Psikolojik Travma Merkezi ) onaylı EMDR terapistidir. Prof. Dr. Mehmet Sungur’un ‘’ Uluslararası Bilişsel Davranışçı Terapi ‘’ eğitimini tamamlanmış, ‘’Uluslaraarası Bilişsel Davranışçı Terapist’’ ünvanı almıştır. Ruh sağlığına bütüncül bir yaklaşım sağlayacağını düşünerek, 2012 yılın- da 6 ay süren Yogi Ananda Adnan Çabuk Hocadan ‘’ Spritüel Yoga Eğitmenlik Eğitimini’’ tamamlamıştır. Sertifikalı yoga eğitmenidir. Terapileri sırasında kaygı bozuklukları ve stresle başa çıkma konusunda bu pratiği deneyimlemekte ve deneyimletmektedir. Uluslararası ve ulusal çapta yapılan konferans ve kongrelerde; sınav kaygısı ve bağımlılık konulu yazılı ve sözlü bildirileri bulunmaktadır. Çalışma alanlarının başında, psikolojik travmalar, farkındalık çalışmaları (motivasyonel görüşme), obezite, beden algısı ve yeme bozuklukları, bağımlılık, performans geliştirme (sınav kaygısı,sporcular), gelişim dönemi krizleri gelmektedir. Psikoterapi ve atölye çalışmalarına 2014 yılından bu yana kurucu olduğu Syenah Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir.Evli ve Arya’nın Merve ablası, Özüm Anka’nın annesidir.

Apak Akademi'yi
Sosyal Medyada Takip Edin!